PŁONIA ŻELEWO-KOŁBACZ-JEZIERZYCE-DĄBIE

NAJBLIŻSZA DATA DZIAŁALNOŚCI PUNKTU W ŻELEWIE, KOŁBACZU, JEZIERZYCACH –  8 października 2017 roku. Jeśli masz grupę i chcesz płynąć w innym terminie, skontaktuj się z nami. Kolejny punkt będzie działał …. Punkt będzie działał przy minimum 4 opłaconych kajakach.

Aby umożliwić Wam poznawanie uroków meandrującej rzeki Płoni, będziemy prowadzili specjalnie dla Was Mobilne Punkty Wypożyczania Kajaków. Już nie musicie martwić się o koszty transportu ! Zrobimy to za Was, zbierzemy chętnych, przyjedziemy na miejsce zbiórki i wypożyczymy kajaki. Oferujemy spływ Iną na trasie Żelewo nad Miedwiem – Szczecin Dąbie. Trasa początkowo prowadzi terenem otwartym. Pomimo tego jest on urokliwy, szczególnie na terenach jeziornych. W Kołbaczu (miejsce rozpoczęcia/zakończenia), możemy odpocząć, uzupełnić zapasy w pobliskim sklepie, czy nawet udać się zwiedzić Zespół Klasztorny Cystersów – umiejscowiony na Szlaku Cysterskim.  Z Kołbacza płyniemy wzdłuż działek i na wysokości Rekowa, wpływamy na tereny leśne. W Jezierzycach, po lewej stronie, z mostem możemy zakończyć lub rozpocząć spływ. Przy niskim poziomie wody, na pewno będzie kłopot z przepłynięciem pod mostem drogowym. Z Jezierzyc możemy wrócić do Szczecina komunikacją miejską. Jeśli się Wam nie śpieszy, na ładnej trawce można odpocząć i pogrillować lub udać się do położonej nieopodal Zielonej Przystani. Od Jezierzyc, płyniemy w większości zalesionym odcinkiem Płoni, ostro meandrującej, często w wysokich dolinach. to najbardziej malowniczy fragment rzeki. Niestety, na dawnym jazie przy Unikonie, jest prywatny właściciel, skutecznie utrudniający spływanie. Tutaj ładnie go pozdrawiamy i pamiętamy aby przy przenoszeniu kajaków nie podeptać kwiatków i nie zostawić śmieci. Możemy spotkać się również z dość obcesowym powitaniem właściciela. Na rzece czeka Was kilka przeszkód w formie zwalonych drzew (przenosek), elektrowni wodnych itp., których pokonanie jest łatwiejsze lub trudniejsze w zależności od poziomu wody w rzece.

W ramach punktu obsługujemy kilka miejsc starty/mety spływania:

 1. Start Żelewo godzina 9:00. Start jaz na rzece Płonia. Preferowany dojazd własny. Z mety spływania, zabieramy kierowców.
 2. Start Kołbacz godzina 9:30-10:00. Do Kołbacza można dojechać autobusem linii PaanBus (Rozkład jazdy dla przystanku Szczecin ul. Dworcowa www.paanbus.pl ). Można również dojechać własnym transportem. Z mety spływania, zabieramy kierowców.
 3. Start lub meta Szczecin Jezierzyce. jesteśmy od 10:30 do 11:15. Wypuszczamy spływających do Szczecina Dąbie oraz przyjmujemy spływających z Żelewa. Do Jezierzyc dojedziecie komunikacją miejską, linia autobusowa 79. Można również dojechać własnym transportem. Z mety spływania, zabieramy kierowców.
 4. Meta Szczecin Dąbie godzina 17:00-19:00. Przyjmujemy wszystkich spływających. Po przyjęciu wszystkich kajaków, jedziemy z kierowcami na punkty startowe.

Do Waszej dyspozycji są kajaki 1 i 2 osobowe, oraz kajaki rodzinne 2+dziecko (max. do 6 lat). Atutem naszej wypożyczalni, jest spływanie indywidualne, swoim tempem i w gronie swoich znajomych. Ważne, aby w określonych godzinach dotrzeć na metę spływu.

Koszt wypożyczenia kajaka wynosi jedyne 60,00.

JAK SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG ?

 1. Dokonaj rezerwacji kajaka (kajaków), wysyłając zgłoszenie rezerwacyjne na nasz e-mail biuro@kajaki.szczecin.pl . Ważne jest to aby w tytule mejla zapisać; PUNKT PŁONIA DATA. W treści mejla podajemy informację rezerwacyjną np. „Proszę o rezerwację 3 kajaków, w tym jeden kajak dwuosobowy, jeden kajak rodzinny i jeden kajak jednoosobowy oraz 5 worków wodoodpornych i 8 etui wodoodpornych. Osobą kontaktową jest Jan Nowak telefon 501036860.  Chcemy pokonać trasę Kołbacz-Szczecin Dąbie”.
 2. Poczekaj na naszą odpowiedź potwierdzającą rezerwację, wraz z podaniem informacji odnośnie dokonania przelewu bankowego. Po wykonaniu przelewu, wyślij do nas potwierdzenie. W momencie zaksięgowania wpłaty, wpisujemy na listę rezerwacyjną, na niniejszej stronie.
 3. Zapoznaj się z regulaminem korzystania ze sprzętu kajakowego Wikinga, do którego przestrzegania zobowiązujesz się w momencie dokonania wpłaty rezerwacyjnej.
 4. Nie zapomnij zabrać dowodu osobistego, który posłuży do podpisania umowy wypożyczenia sprzętu w dniu startu. Warto, aby na każdy kajak była oddzielna umowa – wzór umowy. Przyjedź na most drogowy w Sownie, podpisz umowę, pobierz sprzęt i spłyń do mety

LISTA REZERWACJI 18.06.2017r. – KOMPLET MIEJSC

 1. ODCINEK KOŁBACZ – DĄBIE, HAZUBSKA 2 KAJAKI – WPŁATA TAK
 2. ODCINEK KOŁBACZ – DĄBIE FAŁAT 5 KAJAKÓW – WPŁATA TAK
 3. ODCINEK KOŁBACZ-DĄBIE MICHALIK 7 KAJAKÓW – WPŁATA TAK

ZASTOSOWANIE MAJĄ NASTĘPUJĄCE TERMINY:

 • do 7 dni przed imprezą, zwracamy całość wpłaconej kwoty, lub przenosimy na inny termin dowolnie wybranej wycieczki z naszej oferty.
 • 3-6 dni przed imprezą, zwracamy do 50% wpłaconej kwoty, ze względu na całkowite zablokowanie usługi dla innych osób, zabezpieczenie środków oraz zasobów firmy do funkcjonowania Punktu. Na prośbę uczestnika przenosimy na inny termin dowolnie wybranej naszej oferty bez jakichkolwiek dopłat.
 • 1-2 dzień przed i w dniu imprezy nie zwracamy wpłaconej kwoty, ze względu na całkowite zablokowanie usługi dla innych osób, zabezpieczenie środków oraz zasobów firmy do przeprowadzenia wycieczki. W przypadku większej ilości uczestników niż minimalna 4 kajaków, przewidziana w ofercie, na prośbę uczestnika przenosimy na inny termin dowolnie wybranej wycieczki z naszej oferty bez jakichkolwiek dopłat.
 • Uczestnik może wskazać osobę/zmiennika, który za nią będzie uczestniczył w wycieczce. Rozliczenie za udział w wycieczce dokonywane jest pomiędzy Uczestnikiem a Zmiennikiem.
 • W przypadku odwołania wycieczki przez Organizatora, uczestnikom zwracane są wszystkie wpłaty na wskazane konto bankowe, lub proponuje się inny termin wycieczki.
 • W przypadku przekroczenia limitu uczestników na wycieczkę, wpłacającemu Uczestnikowi, zwracamy całość wpłaty najbliższym dniu roboczym i nie przysługuje jemu żadne odszkodowania z tego tytułu.
 • Zwrot wpłaty za wycieczkę oraz odszkodowanie, nie jest należne Uczestnikowi w przypadku przybycia pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa i przepisów poruszania się po szlakach wodnych, nie wykonywania poleceń porządkowych obsługi, z powodu wycofania ze spływu z powodów zdrowotnych przez obsługę wycieczki, służby ratownicze lub medyczne.
 • Odszkodowanie nie jest należne w przypadku nie odbycia się wycieczki z powodu braku minimalnej liczby 4 kajaków, oraz z powodu działania siły wyższej (ulewne deszcze, burze itp.)

KAJAKOWA MAPA PŁONI

TRASA SPŁYWU:

 1. ujście rzeki ujście do jeziora Dąbie- 0.00
 2. most drogowy most ul. Przestrzenna  – 0.90
 3. most drogowy most ul. A. Krzywoń -1.40
 4. hotel Bończa -1.44
 5. most drogowy most ul. Racławickiej – 1.80
 6. most drogowy most ul. Pomorskiej  – 2.00
 7. jaz d. młyna Rogownik ul. Młyńska (miejsce zakończenia spływu)     2.30
 8. most kolejowy most linii Szczecin – Świnoujscie -2.80
 9. most kolejowy most linii Szczecin – Stargard Szczeciński – 3.20
 10. dzika plaża na zakolu Płoni (skraj lasu – miejsce zakończenia spływu) – 3,60
 11. jaz MEW jaz d. młyna Rogownik  ul. Tczewska (miejsce zakończenia spływu) – 4.50
 12. Jaz kanału ulgi  – 4.50
 13. most kolejowy most linii Szczecin – Stargard Szczeciński – 5.10
 14. most drogowy most drogi Szczecin – Świnoujście – 5.40
 15. próg kamienny – 5.80
 16. Chełszcząca odnoga Płoni – 8.50
 17. most drogowy most drog inr 10 – 10.20
 18. jaz „UNIKON” (prywatny trudny właściciel) – 10.60
 19. miejsce odpoczynku – 11.00
 20. miejsce odpoczynku – 11.90
 21. kładka dla pieszych – 12.90
 22. miejsce odpoczynku trawiasty brzeg (miejsce rozpoczęcia/zakończenia spływów) – 12.90
 23. most drogowy most ul. Mostowej – 13.60
 24. ujście rzeki na Staw Klasztorny – 13.95
 25. wypływ rzeki ze Stawu Cysterskiego – 14.20
 26. miejsce do odpoczynku pomost ośrodka wypoczynkowego -14.20
 27. ujście rzeki do Stawu Cysterskiego – 14.30
 28. kanał do przepompowni miejsce poboru wody do stawów hodowlanych – 16.40
 29. most drogowy most w Kołbaczu (przed mostem miejsce rozpoczęcia/zakończenia spływów) – 19.60
 30. wypływ rzeki z jeziora wypływ z jeziora Płonno – 20.40
 31. połączenie z jeziorem Zaborsko – 21.10
 32. wypływ rzeki wypływ rzeki na jezioro Płonno – 21.60
 33. ujście rzeki – połączenie z jeziorem połączenie z jeziorem Płonno – 21.70
 34. miejsce odpoczynku wygodny brzeg z ładnym widokiem – 22.30
 35. ujście rzeki do jeziora ujście rzeki do jeziora Żelewko –  23.30
 36. jaz za jeziorem Miedwie (miejsce rozpoczęcia/zakończenia spływów) – 23.90

Dalsze część rzeki Płoni tylko na zlecenie grup.

 1. jaz za jeziorem Miedwie (miejsce rozpoczęcia/zakończenia spływów) – 23.90
 2. wypływ z jeziora wypływ rzeki z jeziora Miedwie – 24.10
 3. ujście rzeki do jeziora ujście do jeziora Miedwie –  32.70
 4. Kanał Młyński ujście do Płoni – 33.50
 5. most drogowy most w Okunicy – 35.40
 6. most kolejowy most linii Pyrzyce – Stargard – 36.10
 7. Rów Stóżewski dopływ  – 38.10
 8. mostek mostek na łąki – 40.20
 9. most drogowy most do Lubiatowa – 43.80
 10. wypływ z jeziora Płoń koniec jeziora  – 43.90
 11. wieś Kluki – 47.20
 12. jezioro Płoń ujście rzeki do jeziora – 50.50
 13. dopływ spod Wołdowa  –  51.10
 14. most drogowy most Przywodzie – Płońsko – 51.90
 15. most drogowy most Płońsko – Warszyn – 56.00
 16. lokalny mostek – 58.00
 17. Barlinecko – Gorzowski Park Krajobrazowy granica Parku Krajobrazowego – 58.40
 18. most drogowy most Jaskówko – Jagów – 61.10
 19. most drogowy Niepołcko – 61.10